Yumurta Tembelliği

Yumurta tembelliği rahatsızlığı çocuk sahibi olamayan kadınlarda en çok görülen durumlardan biridir ve tedavisi mümkündür.

Doktora Soru Sor

Tedaviyle ilgili bilgi için formu doldurun, sizi arayalım

  * Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmaz.

  Bilgi & Danışma Hattı

  Yumurta Tembelliği Tedavisi

    Yumurtalık tembelliği kadınlarda yumurtalıklarda meydana gelen bir fonksiyon bozukluğudur. Yumurtalık tembelliğinin nedeni hormonların tam olarak çalışmamasıdır.  Hormonlar çalışmadığında yumurtalıklardaki üreme hücreleri uyarılmaz ve bu nedenle hücrelerde büyüme ve gelişme meydana gelmez. Buna bağlı olarak da kadınlarda hamile kalamama problemi ortaya çıkar. Bu durum kadınlarda sıklıkla görülen bir durumdur. Ama şu unutulmamalıdır ki, bu rahatsızlığın tedavisi kolay ve başarı oranı da oldukça yüksektir. 

   Yumurtalık rezervini tespit etmekte en güvenilir test AMH testidir. Kadınlar bu test yardımıyla yumurtalık rezervlerini kolayca öğrenebilirler. 

   Kadınlar genellikle adetin 14-15. günü yumurtlarlar ve yumurtlama sonrası 14-15 gün sonra adet görürler. 28 günde 1 adet görmek, her kadın için mümkün değildir.

   Yumurtalık tembelliği  genellikle düzensiz adet döngüsü ile kendini belli ediyor. Kimi zaman bir ay içerisinde 2 defa adet dönemi geçirilmesine,  kimi zaman da adet gecikmesine sebebiyet verebiliyor. Bu nedenle adet düzensizliklerinin yumurtalık tembelliğinin en net belirtisi olduğunu söyleyebiliriz.

   Uzmanlar tedavisi kolay olan bu rahatsızlık için sürecin geciktirilmemesi gerektiğinin altını çiziyor. Fitoterapistler ise bu tedavinin doğal yollarla sağlanması gerektiğine önemle dikkat çekiyor.

  Dr. Hakan Özkul Randevu ve İletişim Hattı : 0507 464 09 09

  Müjdeli Haberler

  TV Programlarımız

  Yeşilova Mah. Yeşilova Yan Yolu. Engin Plaza Kat:1 D:1, 34295 Küçükçekmece/İstanbul

  0507 464 09 09
  0212 603 91 29

  Dr. Hakan Özkul
  Bilgi & Danışma Hattı

  Open chat
  Danışma Hattı