Polikistik Over Sendromu

Polikistik over sendromu rahatsızlığı çocuk sahibi olamayan kadınlarda en çok görülen durumlardan biridir ve tedavisi mümkündür.

Doktora Soru Sor

Tedaviyle ilgili bilgi için formu doldurun, sizi arayalım

  * Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmaz.

  Bilgi & Danışma Hattı

  Polikistik over, üreme çağındaki kadınlar arasında yaygın olarak görülen ve yumurtlama bozukluğu oluşumuna neden olan bir kadın hastalığıdır. Kadınlarda meydana gelen bu yumurtlama bozukluğu genel olarak kısırlığa da zemin hazırlamaktadır.

  Belirtileri: 

  Yumurtalıklarda küçük ve iyi huylu çok sayıda kistin oluşumu şeklinde gelişen polikistik overin pek çok belirtisi mevcuttur. Bunlar; adet düzenliği, kilo artışı, vücut genelinde tüylenme, sivilce oluşumu… 

  Yumurtalıklardaki çok sayıdaki kist, hormonal yapıyı bozarak tüylenmeye ve sivilce oluşumuna neden olur. Dış görünüşü bozarak yaşam kalitesini etkileyen bu hastalık, psikolojik sorunları da beraberinde getirdiği için mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

  Yol açtığı hastalıklar:

  Polikistik over sendromu tedavi edilmez ise karaciğer yağlanması, diyabet, hipertansiyon, metabolik sendrom, kısırlık, depresyon ve anksiyete bozuklukları, hipertansiyon, uyku apnesi gibi pek çok önemli soruna yol açabilir. Bu nedenle bu hastalığa sahip olan kişilerde tedavi sürecinin derhal başlatılarak hızlı bir şekilde kilo kaybının sağlanması ve hormon seviyelerinin kontrol altına alınması gerekir.

  Dr. Hakan Özkul’un polikistik over konusunda başarılı bir şekilde uyguladığı pek çok fitoterapik uygulama mevcuttur. 

  Whatsapp Bilgi Hattı: 0507 464 09 09

  Müjdeli Haberler

  TV Programlarımız

  Yeşilova Mah. Yeşilova Yan Yolu. Engin Plaza Kat:1 D:1, 34295 Küçükçekmece/İstanbul

  0507 464 09 09
  0212 603 91 29

  Dr. Hakan Özkul
  Bilgi & Danışma Hattı

  Open chat
  Danışma Hattı